neděle 10. listopadu 2013

Färnebofjärden II. aneb jak to vlastně bylo

Modří již zajisté vědí, ale červení stále tápou, tak pro ně vysvětlím, jak to vlastně všechno bylo.
Určitě jste někteří rozpoznali z fotek legionářů mého kamaráda a mistra šermu Milana a kdo ho zná ten se nediví, že fotky vypadají tak věrohodně. ;)
Náš výlet jsme ukuli u Milana na chatě u dýmky celkem na rychlo, a tak mě i překvapilo, že opravdu nabyl reálných rozměrů. 9.srpna jsem měl Milana i Denisu na Arlandě a přivezl jsem si je k sobě do Herrgadenu.
Tady jsme začali spřádat plány k nadcházejícímu víkendu .... jak jinak než u dýmky.
Rozvažující Švejk :)
Počasí vypadá, že nám přeje, tak volba padla na Národní park Färnebofjärden na celý víkend.
Při sobotním ránu jsme osedlali mého pracovního ocelového oře a vyrazili s ním na Gysinge, kde má národní park základnu a informace, kde bychom se mohli dozvědět něco více hlavně o stezkách po parku, protože značení turistických cest či podrobné mapy oblastí 1:50 000 či dokonce 1:25 000 prostě ve Švédsku neexistují .... takový přepich a luxus zažijete opravdu jen v Čechách.

Pocestě jsme si nakoupili zásoby na víkend a zkoukli nějaký zajímavý kostelík.
Gysinge jsme dobyli celkem bez větších potíží jen slečnu na informacích jsme překvapili, že s končíčí sezónou se najdou ještě takový blázni, kteří chtějí vyrazit do přírody a strávit v ní celý víkend, prěsto nám ochotně doporučila, co stojí za to vidět, kudy jít a kde se dá přespat.


Nyní od slov přejdu spíše k fotkám, protože příroda byla úžasná, při kochání jsme málem zašlápli zmiji, pořad jsme zastavovali a otrhávali maliny a nakonec se zanořili do lesa, kde jsme čas od času ztratili i cestu, ale naše navigace v podobě kompasu byla neomylná, a tak bylo naší odměnou v podvečer nalezený krásný srub, uzavřený v nepropustném lese, ikdyž pár kroků od břehu jezera. Srub se stal naším útočištěm na následující noc ... Srub bez elekriky jen s pryčnami, kamínky a pár věcmi na uvaření jídla na kamínkách. Když k tomu ještě přičtete výhled na jezero, kolem kterého nevidíte žádné domy, silnice ani žádný hluk lidí sem nedolehá je to hotová romantika.

Most z roku 1900ukazatel do nikam


Jezerní paní
Náš srubTakový byl výhled od srubu

Asi mi budete věřit, když řeknu, že se nám ráno z tak krásného místa ani trochu nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Pobalili jsme si věci a po včerejší zkušenosti značení cest a po vzoru Cimrmana jsme to vzali na sever. Prošli jsme zátokou, kde jsme obdivovali šikovnost a vybíravost bobrů. Vždy ten největší strom s nejtvrdším dřevem u břehu.
Pak už jsme se dostali zpátky do civilizace, ocelový oř na nás zodpovědně čekal a zavezl nás zpátky do švédského domova.
Pondělí a úterý už bylo u mě ve znamení práce, a tak si Milan s Denisou buď užívali klidný den, nebo chodili na krátké procházky v okolí. V úterý už jen odlet, zamávat rozlehlým hvozdům švédským a zpátky do české kotliny.

Žádné komentáře:

Okomentovat